امنیت شما همراه با زیبایی و کیفیت هنر ماست

سیستم قفل درب چند نقطه‌ای، ابزاری محبوب و ایمن

سیستم قفل درب چند نقطه‌ای

ورودی‌ها، یکی از جنبه‌های ضروری امنیت خانه هستند. آن‌ها نه تنها حریم خصوصی را فراهم می‌کنند، بلکه مزاحمان ناخواسته را نیز دور نگه می‌دارند.  در حقیقت می‌توان گفت وقتی صحبت از امنیت خانه شما می‌شود، درب اولین خط دفاعی است. اما داشتن آن کافی نیست، بلکه باید به درستی با یک قفل با کیفیت بالا محکم شود. پس یکی از گزینه‌هایی که باید در نظر گرفت، سیستم قفل چند نقطه‌ای است که امنیت بیشتری را نسبت به نوع سنتی تکی فراهم می‌کند. با این حال، قبل از تصمیم گیری در مورد نصب یا عدم نصب آن، مهم است که بفهمید  چیست و چگونه کار می‌کند که در این مقاله فروشگاه آداک درب صحبت خواهد کرد.

قفل درب چند نقطه‌ای چیست؟

مطالعه بیشتر: برای خرید درب لابی باید اطلاعاتی راجع به تناسب رنگ و مدل با ساختمان داشته باشید که میتوانید مقاله ی درب لابی یکی از المان‌های مهم و اساسی در ساختمان‌ها را مطالعه فرمایید.

سیستم قفل چند نقطه‌ای، نوعی مکانیسم  است که از بیش از یک محور برای جلوگیری از  دسترسی غیره مجاز استفاده می‌کند. آن‌ها فراتر از مدل‌های ساده و به طور پیچیده، طراحی شده‌اند تا ورود غیره مجاز را دشوارتر و به صورت تکی در مرکز ورودی قرار می‌گیرند.

علاوه بر آن‌که  می‌توان در پیکربندی‌های بسیاری یافت که فروشگاه آداک درب به سه نوع رایج آن، اشاره خواهد کرد.  اهرمی یکی از رایج‌ترین‌ها که  از طراحی به سبک اهرمی، استفاده کرده است.  این مدل به شما امکان می‌دهد که به جای استفاده از کلیدهای جداگانه  هر قفل برای درگیر شدن همه آن‌ها به طور همزمان، تنها با یک چرخش انگشت خود  تمام پیچ‌ها را فعال کنید.

دیگری به صورت پد اهرمی هست که از نظر مدل‌سازی بسیار شبیه به اهرم و حتی گاهی اوقات از همان تکه‌ها  و اجزا استفاده می‌کند. نوع رایج سوم با کلید  هست که از چند پیچ تشکیل و توسط یک کلید و دستگیره محافظت می‌شود.

مزایای استفاده از سیستم قفل درب چند نقطه‌ای

با افزایش مداوم محبوبیت قفل درب چند نقطه‌ای، فروشگاه آداک درب تصمیم گرفته تا در مورد مزیت‌های نصب آن بیشتر صحبت کند.

  • مزیت اصلی، به امنیت آن  بر می‌گردد. نقاط قفل اضافی در امتداد ارتفاع، باز کردن آن را برای یک مزاحم بسیار دشوارتر می‌کند. پس انتخاب یا دستکاری این سیستم‌ها، نسبت به  تکی سنتی دشوارتر است.
  • آن‌ها می‌توانند با ایجاد یک مهر و موم محکم بین ورودی و قاب، مقاومت بیشتری در برابر آب و هوا ایجاد کنند. هنگامی که قفل است، نقاط  چندگانه بار را در سطح وسیع‌تری توزیع می‌کند که به جلوگیری از تاب برداشتن و خم شدن در طول زمان کمک زیادی می‌شود. به‌علاوه، برخی از آن‌ها شامل فشار واشر قابل تنظیم هستند که به شما امکان می‌دهد، مهر و موم در اطراف ورودی را برای مقاومت در برابر آب و هوا و بهره‌وری انرژی بهتر تنظیم کنید.پس می‌توان نتیجه گرفت که در صرفه‌جویی انرژی، نقش مهمی دارد.
  • استفاده از آن‌ها می‌تواند، آسان‌تر باشد. بدین دلیل  که برای قفل  و یا باز کردن از یک کلید با چرخش انگشت شست استفاده ‌شود. با این مکانیسم  اغلب می‌توان  با یک چرخش ساده، دستگیره را قفل یا باز کرد که می‌تواند به ویژه برای افراد دارای مشکلات حرکتی یا معلولیت مفید باشد.
  • گزینه‌های مختلفی از آن‌ها در بازار موجود است که به زیبایی‌شناسی نیز کمک زیادی می‌شود.
  • این نوع سیستم، وزن درب را به طور یکنواخت توزیع و استرس روی مکانیسم قفل را کاهش می‌دهد. پس در مقایسه با نوع تکی سنتی، طول عمر بیشتری دارند.

آیا به سیستم قفل درب چند نقطه‌ای نیاز دارید؟

مطالعه بیشتر: برای تعمیر هرگونه مشکل در درب های ضد سرفت مقاله ی درب‌های ضدسرقت، ابزاری مهم را مطالعه کرده و کار های خود را به اداک درب بسپارید.

این‌که آیا شما به یک سیستم قفل چند نقطه‌ای برای درب خود نیاز دارید یا نه به چند عامل، بستگی دارد که فروشگاه آداک درب خواهد گفت. اول از همه، مهم است که سطح امنیتی مورد نیاز خود را در نظر بگیرید، بدین دلیل‌که  ارزش سرمایه‌گذاری برای آرامش بیشتر را دارد.

یکی دیگر از عواملی که باید در نظر بگیرید، نوع ورودی شما است. در حالی که این نوع سیستم را می‌توان بر روی هر نوع ورودی نصب کرد، آن‌ها معمولاً برای ورودی‌های سنگین‌تر، مانند  ساخته شده از چوب جامد توصیه می‌شوند. این بدین دلیل است که نقاط  اضافی، به توزیع یک‌نواخت وزن ورودی کمک  و استرس روی مکانیسم قفل را کاهش می‌دهد.

نتیجه:

یک قفل درب چند نقطه‌ای می‌تواند ارتقاء قابل توجهی در امنیت و بهره‌وری انرژی برای ورودی شما ارائه دهد، اما  همیشه لازم نیست. به توصیه آداک درب  ارزیابی نیازهای شخصی، نوع ورودی و سطح امنیتی مورد نیاز برای تصمیم گیری آگاهانه بسیار مهم است که باید در نظر گرفته شود.

اشتراک گذاری

Set your categories menu in Theme Settings -> Header -> Menu -> Mobile menu (categories)
Create your first navigation menu here
سبد خرید
Start typing to see posts you are looking for.
لوگو پرگار وب
طراحی سایت و سئو سایت توسط پرگار وب

باریخت مرجع زیبایی و سلامت بانوان ایران است. برای مشاهده انواع روتین پوستی و همچنین مشاهده بهترین سالن ها و مراکز زیبایی و همچنین مطالب آموزشی زیبایی و آرایشی و بهداشتی به باریخت مراجعه کنید.