امنیت شما همراه با زیبایی و کیفیت هنر ماست

درب ورودی در ساخت و ساز ساختمان

درب ورودی در ساخت و ساز ساختمان

انواع مختلفی از ورودی‌ها در کارهای ساختمانی وجود دارد که بر اساس نحوه قرارگیری اجزا، نحوه ساخت، عملیات کاری و مصالح ساختمانی مورد استفاده طبقه بندی می‌شوند. در حقیقت می‌توان گفت که درب یک مانع قابل دسترسی است که در دهانه دیواری برای دسترسی به داخل اتاق  ایجاد و بخش‌های داخلی ساختمان نیز با آن‌ها به هم متصل می‌شوند. در این مقاله فروشگاه آداک درب قصد دارد تا در مورد راهنمای درب بیشتر صحبت کند، پس به خواندن ادامه دهید.

انواع ورودی‌های مورد استفاده در ساخت و ساز ساختمان

در ابتدا به این مورد باید اشاره کرد که ورودی‌های ساختمانی در انواع مختلفی ساخته و نصب می‌شوند. فروشگاه آداک درب، شما را با انواع آن‌ها آشنا خواهد کرد.

درب ورودی در ساخت و ساز ساختمان

مطالعه بیشتر: برا کسب اطلاعات درباره ی قفل های هوشمند وارد لینک شوید

 • درب‌های چوبی و لبه‌دار
 • درهای چوبی، لبه‌دار و مهاربندی شده
 • درب‌های چوبی، لبه  و قاب‌دار
 • درب‌های چوبی لبه‌دار، مهاربندی و قاب بندی شده
 • درب‌های قاب دار و پانل شده
 • درهای لعابدار
 • فلاش درب
 • درب لووردار
 • درب‌های سیمی
 • درهای گردان
 • درهای کشویی
 • درهای چرخشی
 • در‌ های فولادی تاشو
 • در‌ های کرکره‌ای فولادی نورد
 • درب ورق فولادی ملایم
 • درب ورق فولادی راه راه
 • درهای فلزی توخالی
 • در‌ های تخته سه لا با پوشش فلزی

معرفی مشخصات انواع ورودی‌های مورد استفاده در ساخت و ساز ساختمان

درب ورودی در ساخت و ساز ساختمان

انواع ورودی‌ها بر اساس جایگذاری قطعات و چیدمان اجزای درب طبقه بندی می‌شوند که فروشگاه آداک درب به آن‌ها اشاره خواهد کرد:

 1. درب‌های چوبی و لبه‌دار، دارای اتصالات عمودی و شیارهایی هستند که توسط تکیه‌گاه‌های افقی به نام تاقچه‌ها به هم متصل می‌شوند. نصب این نوع درب‌ها، برای دهانه‌های باریک بسیار مناسب است.
 2. درهای چوبی لبه دار و مهاربندی شده برای استحکام بیشتر، به صورت مورب در کنار چوب‌ها و تاقچه‌ها ارائه می‌شوند. از این نوع، می‌توان برای بازشوهای وسیع‌تر استفاده کرد.
 3. درب‌های چوبی لبه و قاب‌دار که چهارچوب کاری به صورت دو قائم ارائه و  به نام استیل نیز شناخته می‌شود.
 4. درب‌های چوبی لبه‌دار، مهاربندی و قاب بندی شده که از چوب‌ها، طاقچه‌ها، پایه‌ها و مهاربندها تشکیل می‌شود. بنابراین، سفت‌تر است.
 5. درب‌های لعاب‌دار معمولا در بیمارستان، کالج‌ها و غیره ارائه می‌شوند. فضای داخلی اتاق از طریق درهای لعابدار قابل مشاهده  و نور نیز از قسمت لعابدار عبور می‌کند.
 6. فلاش درب یک قسمت توپر، نیمه جامد یا مغزی از دو طرف با تخته سه لا یا روکش پوشانده می‌شود. امروزه این نوع درب‌ها به دلیل ظاهر خوب، اقتصادی بودن، سهولت ساخت و دوام بیشتر مورد استفاده زیادی قرار می‌گیرند.
 7. لوورها، اجازه تهویه طبیعی را در هنگام بسته بودن می‌دهند و همچنین حفظ حریم خصوصی را در اتاق فراهم می‌کنند. آن‌ها معمولاً برای توالت‌های ساختمان‌های مسکونی و عمومی استفاده می‌شوند.
 8. درب‌های سیم‌دار که دارای تهویه طبیعی هستند و ورود مگس‌، پشه‌ها، حشرات و غیره را محدود می‌کنند. این درها معمولاً در هتل‌ و یا رستوران‌ها استفاده می‌شوند.
 9. درهای گردان تنها در ساختمان‌های عمومی مانند موزه‌ها، بانک‌ها، کتابخانه‌ها و غیره به دلیل بازدید مداوم ارائه می‌شوند. وسط آن از یک ملون تشکیل شده  که چهار کرکره تابشی به آن متصل شده است. درب ورودی در ساخت و ساز ساختمان
 10. درهای کشویی که به کمک رانرها و ریل‌های راهنما درب به طرفین می‌لغزد. درب ممکن است، یک یا چند کرکره کشویی بسته به دهانه موجود داشته باشد.
 11. درهای چرخشی، در این حالت کرکره توسط فنر دوتایی به قاب متصل می‌شود که به حرکت دریچه به سمت داخل و خارج کمک می‌کند.
 12. درب‌های فولادی تاشو معمولاً برای کارگاه، سوله،‌ انبارها و غیره استفاده می‌شود. این درب مانند یک پرده فولادی عمل می‌کند که با کشش یا فشار افقی باز یا بسته می‌شود.
 13. درب های کرکره ای فولادی نورد که معمولاً برای انبار، گاراژ، مغازه ها و غیره استفاده می‌شود. این ورودی‌ها بسیار قوی و ایمنی مناسبی را به ملک ارائه می‌دهند. آن‌ها شامل قاب، درام و دریچه‌ای از ورق فولادی نازک است که در کنار هم قفل شده‌اند.
 14. درب ورق فولادی ملایم که چارچوب آن از مقاطع زاویه یا T تشکیل و دارای 2 عمود و حداقل 3 افقی است.
 15. درب ورق فولادی راه راه که مانند درهای ورق فولادی ملایم هستند. اما به جای ورق فولادی ملایم،موجدار جوش داده می‌شود.
 16. درهای فلزی توخالی که برای ساخت آن‌ها از مقاطع فولادی توخالی استفاده شده است. ریل، پایه‌ها و غیره با جوش دادن بخش‌های کوچک T یا I در داخل تقویت می‌شوند.
 17. درب‌های تخته سه لا با پوشش فلزی که کامپوزیت آن‌ها توخالی و درب چوبی با ورق فلزی محکم پوشانده شده است. علاوه بر آن‌که دارای اتصالات محکم تا شده برای خارج کردن هوا هست، به طوری که هسته درب مشتعل نشود. بنابراین، به عنوان ضد آتش عمل می‌کند.

نتیجه:

در این مقاله فروشگاه آداک درب سعی کرد تا ورودی‌های مورد استفاده در ساخت و ساز ساختمان را به شما معرفی کند  تا اگر تصمیم به خرید و نصب درب داشتید، دچار سرگردانی نشوید. میتوانید با کارشناسان آداک درب جهت انتخاب بهترین و بهینه ترین درب ضد سرقت و شیک برای ساخت و ساز مشاوره بگیرید

اشتراک گذاری

Set your categories menu in Theme Settings -> Header -> Menu -> Mobile menu (categories)
Create your first navigation menu here
سبد خرید
Start typing to see posts you are looking for.
لوگو پرگار وب
طراحی سایت و سئو سایت توسط پرگار وب

باریخت مرجع زیبایی و سلامت بانوان ایران است. برای مشاهده انواع روتین پوستی و همچنین مشاهده بهترین سالن ها و مراکز زیبایی و همچنین مطالب آموزشی زیبایی و آرایشی و بهداشتی به باریخت مراجعه کنید.