امنیت شما همراه با زیبایی و کیفیت هنر ماست

درب ضد حریق

آتش سوزی یک تهدید قابل توجه برای هر نوع ملک  مسکونی، تجاری و یا صنعتی است. وقتی صحبت از محافظت از این فضاها می‌شود، فقط یک کپسول آتش نشانی می‌تواند، حفاظت را  انجام دهد. اما  استراتژی‌های آتش‌سوزی باید برای محافظت از ساکنان خانه یا املاک تجاری شما و همچنین اموال ضروری وجود داشته باشد. یکی از این استراتژی‌ها که  از محل شما محافظت می‌کند، درب‌ ضد حریق هستند که اطمینان حاصل می‌کند، آتش گسترش نمی یابد و در یک منطقه مهار می‌شود. فروشگاه آداک درب به این موضوع بیشتر می‌پردازد.

درب ضد حریق چیست و برای چه کاری طراحی شده است؟

درب‌ ضد حریق، ورودی‌های تخصصی هستند که در برابر عناصر آزمایش شده و به منظور مقاومت در برابر آتش‌های خروشان تا حد امکان ساخته شده‌اند. آن‌ها ساختمان‌ها را قادر می‌سازند تا گسترش آتش را از یک منطقه به منطقه دیگر به تأخیر بیندازند و بخش مهمی از استراتژی حفاظت از آتش غیرفعال را تشکیل می‌دهند.

این نوع ورودی‌ها از موادی ساخته می‌شوند که با هم کار می‌کنند تا انتشار شعله، دود و در برخی کاربردها، انتقال حرارت تابشی و رسانا را کاهش دهند یا متوقف کنند.  چوب، فولاد، فایبرگلاس، شیشه نسوز  و یا ترکیبی مواد متداولی هستند که در این ورودی‌ها استفاده می‌شود.

مطالعه بیشتر: برای تعمیر هرگونه مشکل در درب های ضد سرفت مقاله ی درب‌های ضدسرقت، ابزاری مهم را مطالعه کرده و کار های خود را به اداک درب بسپارید.

این نوع دربها، به عنوان مجموعه نامیده می شوند و شامل در، چهارچوب، سخت افزار، لعاب و اجزای سازنده می باشند.  درب‌های ضد حریق، در ارتباط با سیستم‌های حفاظت آتش غیرفعال اطراف کار می‌کنند تا دفاعی شبانه‌روزی در برابر آتش داشته باشند و عبور ایمن و بدون مانع از ساختمان را امکان‌پذیر ‌سازند. هنگامی که به درستی نصب شوند، در طول مدت زمان آتش سوزی خود، احتراق یا خراب نمی‌شوند. درجه بندی استاندارد آتش متفاوت است. اما به طور کل، آن‌ها باید هنگام آتش سوزی بسته بمانند تا از وسایل خروج محافظت کنند.

این نوع ورودی‌ها در ساختمان‌های تجاری، بیمارستان‌ها  بیشتر از سازه‌های مسکونی رایج است. آن‌ها معمولاً در مناطق خروجی مانند لابی، راه پله، ویترین فروشگاه‌ها برای برآورده کردن الزامات و افزایش ایمنی سرنشینان استفاده می‌شوند.

ویژگی‌های درب ضد حریق

این ورودی‌ها دارای چند ویژگی ایمنی حیاتی هستند و واقعاً می‌توانند تفاوت بین زندگی و مرگ باشند. در این‌جا فروشگاه آداک درب به  برخی از ویژگی‌های کلیدی اشاره خواهد کرد که باید از نظر استفاده خانگی و تجاری به آن‌ها توجه کنید:

  • درب‌های ضد حریق از اجزای مختلفی تشکیل شده‌اند. خود ورودی معمولاً از یک قاب چوبی جامد ساخته می‌شود، اما گاهی اوقات می‌توان آن‌ها را دوباره با شیشه مقاوم در برابر آتش پوشاند.
  • یکی دیگر از ویژگی‌ها به نوار تشدید کننده مربوط می‌شود. درزگیر تشدید کننده از نظر شیمیایی به گونه ای باید طراحی شده باشد که وقتی دما به بیش از 200 درجه سانتی‌گراد می‌رسد منبسط شود تا شکاف‌های بین ورودی و چارچوب را ببندد.
  • برای یک مکان خصوصی، توصیه می‌شود درب‌های ضد حریق را در جایی که خطر قریب الوقوع است مانند آشپزخانه و یا اتاق‌هایی که وسایل الکتریکی زیادی را در خود جای داده‌اند، نصب کنید.

  • ارزیابی‌های کامل خطر باید انجام شود و توصیه می‌شود در مورد تمام مقررات مربوط به ایمنی آتش سوزی از کمک حرفه‌ای استفاده کنید.
  • هنگام انتخاب این نوع ورودی مهم است، بدانید که مشخصات مختلف به چه معناست.
  • یکی دیگر از ویژگی‌ها به سایز، ضخامت و وزن استاندارد بر می‌گردد.
  • در این نوع ورودی‌ها بهتر است از رنگی استفاده شده باشد که افراد به راحتی تشخیص دهند.
  • از ویژگی‌های بارز دیگر، داشتن دستگیره از جنس ضد حریق آنتی پنتیک است.

مزایای نصب درب ضد حریق

با یک درب دارای درجه حریق  در نقاط ورودی و خروجی مختلف، می‌توانید به تاسیسات یا محل سکونت خود یک استراتژی ایمنی کامل در برابر آتش را ارائه دهید. در این‌جا فروشگاه آداک درب به سودمندترین کاربردهای درب ضد حریق اشاره خواهد کرد.  در ابتدا باید گفت این نوع ورودی به ایجاد یک مانع موثر در برابر دود، آتش کمک  و در نتیجه به محافظت از اموال و زندگی شما می‌پردازد.

بسته به درجه آتش سوزی، درب ضد حریق می‌تواند 20 تا 90 دقیقه در برابر آتش مقاومت کند. از مزایای مهم دیگر درب ضد حریق، بالا رفتن احتمال فرار افراد از ساختمان است. علاوه بر آن‌که  برای ایمن کردن و امکان خروج افراد بدون آسیب دیدن ایده آل است.

آن‌ها همچنین سطح بالایی از عایق صدا را ارائه می‌دهند و می‌توانند به جلوگیری از ورود و خروج سر و صدا کمک کنند که مزیت مهمی محسوب می‌شود.  برای جلوگیری از ورود دود به فضا بسیار ایده آل هستند. این یک راه حل عالی در مورد آتش سوزی است که در آن سرنشینان باید با عجله تخلیه شوند.

مطالعه بیشتر: برای خرید درب ضد سرقت مهم است که رنگ دربی که انتخاب میکنید بهترین رنگ و طرح را داشته باشد تا زیبایی بخش منزل شما شود برای این امر مقاله ی بهترین رنگ های درب ورودی روشی عالی برای جذابیت خانه شما را مطالعه فرمایید.

درب ضد حریق

یک راه خوب برای جلوگیری از آسیب‌های عمده به اموال است. در محل های کاری که نیاز به مهار آتش یا جلوگیری از انتشار گازهای سمی وجود دارد، درب مانند این می‌تواند مفید باشد. این ورودی‌ها راه حل خوبی هستند که می توانند سارقان را نیز بیرون نگه دارند، زیرا آنها محکم ساخته شده اند. همچنین، ورودی‌های دارای درجه آتش می‌توانند در برابر ضربه‌های تصادفی انسان و محافظت در برابر بالستیک، ورود اجباری و انفجار نیز محافظت کنند.

مطلب آخر

در پایان باید گفت  لازم نیست تک تک قطعات درب ضد حریق توسط همان سازنده تامین شود. اما برای استفاده در مجموعه،  باید طبقه‌بندی و برچسب‌گذاری شوند. پس جهت بهبود سهولت مشخصات، برخی از تولیدکنندگان مانند برند آداک درب  اکنون مجموعه‌های ورودی درجه‌بندی آتش را ارائه می‌کنند که در آن قطعات اجزا طراحی و آزمایش شده‌اند تا به عنوان یک واحد منسجم با هم کار کنند. این کمک می‌کند تا اطمینان حاصل شود که محافظ بازکننده همان‌طور که در نظر گرفته شده، عمل می‌کند.

اشتراک گذاری

Set your categories menu in Theme Settings -> Header -> Menu -> Mobile menu (categories)
Create your first navigation menu here
سبد خرید
Start typing to see posts you are looking for.
لوگو پرگار وب
طراحی سایت و سئو سایت توسط پرگار وب

باریخت مرجع زیبایی و سلامت بانوان ایران است. برای مشاهده انواع روتین پوستی و همچنین مشاهده بهترین سالن ها و مراکز زیبایی و همچنین مطالب آموزشی زیبایی و آرایشی و بهداشتی به باریخت مراجعه کنید.