امنیت شما همراه با زیبایی و کیفیت هنر ماست

درب‌های لولایی یا درب محوری، کدام‌یک برای خانه شما بهتر است؟

درب‌های لولایی یا درب محوری

انواع مختلفی از ورودی‌ها وجود دارد که می‌توانید برای خانه خود از بین آن‌ها، انتخاب کنید. برخی از آن‌ها تاب می‌خورند، سر می‌خورند تا می‌شوند و یا می‌چرخند. در این مقاله، فروشگاه آداک درب تصمیم دارد تا  تفاوت بین دو درب به سبک چرخشی یعنی  لولایی و  محوری را توضیح دهد. پس از پایان خواندن در مورد این‌که کدام ورودی برای خانه شما بهتر است، ایده  خواهید داشت. پس به خواندن ادامه دهید.

بررسی درب لولایی و بهترین مکان‌ برای قرار دادن آن‌ها

درب‌های لولایی یا درب محوری

مطالعه بیشتر : برای داشتن ایمنی بیشتر در ساختمان هنگام وقوع حریق و آتش‌سوزی باید از درب های ضد حریق در هر طبقه استفاده کرد برای اطلاعات بیشتر مقاله ی درب ضد حریق، انتخابی ایمن و مطمئن را مطالعه فرمایید.

درب‌های لولایی، ورودی‌هایی هستند که با سخت افزار لولا کار می‌کنند. لولا مکانیزمی است که دو جسم جامد را به هم متصل و امکان چرخش بین آن‌ها را فراهم می‌کند. آن‌ها بر روی یک محور ثابت مشابه عمل‌کرد مفصل آرنج شما عمل می‌کنند.

علاوه بر آن‌که   از دو پانل تشکیل شده  که در نقطه محوری مرکز قرار می گیرند. یک پانل به چارچوب و دیگری به خود ورودی محکم می‌شود. تعداد لولای ورودی شما به اندازه و وزن آن بستگی دارد. این عوامل همچنین تعیین می‌کنند که کدام نوع لولا و سخت افزار برای ورودی شما بهترین است.

این نوع ورودی‌های استاندارد، در هر مکانی قابل استفاده هستند. کاری که باید در نظر داشته باشید اندازه، وزن، انواع لولاها و سخت افزاری است که درب برای عمل‌کرد خوب به آن‌ها نیاز دارد.

انتخاب درب‌های لولایی با چه مزایا و مشکلاتی همراه است؟

انتخاب درب‌های لولایی با مزایای زیاد و مشکلات کمی همراه است که فروشگاه آداک درب به آن‌ها اشاره خواهد کرد:

درب‌های لولایی یا درب محوری

  • در ابتدا باید گفت این نوع ورودی‌ها، معمولاً اولین گزینه‌ای هستند که افراد هنگام خرید ورودی جدید و یا جایگزین در نظر می‌گیرند.
  • بسته به سازنده و جایی که می‌خواهید آن را نصب کنید، در اندازه‌های مختلفی در دسترس هستند و می‌توانند قاب یا بدون قاب باشند.
  • درب‌های لولایی می‌توانند به سمت داخل، خارج یا هر دو باز شوند. پس می‌توانند، برای استفاده داخلی یا خارجی باشند.
  • همچنین، می‌توان آن‌ها را با صفحه‌های امنیتی جفت کرد.

از مشکلات این نوع ورودی‌ها نیز باید گفت:

  • آن‌ها برای حفظ عملکرد بهینه، نیاز به تعمیر و نگهداری دارند.
  • یکی از مشکلات دیگر رایج  این است که نیروی جاذبه به مرور زمان و استفاده، درب را به سمت پایین می‌کشد و این می‌تواند باعث شل شدن لولای بالایی شود.

بررسی درب محوری، فواید و معایب آن

محور، یک نقطه مرکزی است که مکانیزم روی آن می‌چرخد. این نوع ورودی با درب‌های استاندارد متفاوت است، زیرا  توسط لولاهای کناری مهار نمی‌شود. در عوض روی یک نقطه یا محور تکان می‌خورد. محورها در بالا و پایین  و در نقاطی به همان فاصله از لبه قاب قرار دارند.

درب‌های لولایی یا درب محوری

مطالعه بیشتر: برای خرید درب ضد سرقت مهم است که رنگ دربی که انتخاب میکنید بهترین رنگ و طرح را داشته باشد تا زیبایی بخش منزل شما شود برای این امر مقاله ی بهترین رنگ های درب ورودی روشی عالی برای جذابیت خانه شما را مطالعه فرمایید.

درب‌های لولایی یا درب محوری، هر آنچه برای اطلاعات پیش از خرید نیاز است را برای شما نوشته ایم.

این نوع ورودی‌ها  در سال‌های اخیر محبوبیت زیادی پیدا کرده‌اند، زیرا به خانه‌ها ظاهر و احساس منحصر به فردی می‌دهند و  فواید زیادی دارد. یکی از این فواید، ارائه  ظاهری بدون درز است که فضاهای داخلی و خارجی شما را با هم ترکیب می‌کند. درب های محوری در اندازه‌های بزرگ‌تر از ورودی‌های سنتی موجود هستند که باعث می‌شود،  دهانه‌های وسیع و سخاوتمندانه‌ای را ایجاد کنند. همچنین می‌توان سخت‌افزار را تنظیم کرد تا بر سرعت حرکت و بسته شدن  تأثیر بگذارد و عمل‌کرد روان را تضمین کند.

از معایب آن به دو مورد از مسائل اصلی مانند تاب خوردگی و هزینه باید اشاره کرد. تاب خوردگی، اتفاق می‌افتد زیرا آن‌ها توسط لولاهایی که تمایل به تثبیت درب دارند مهار نمی‌شوند. به خاطر داشته باشید که جنس ورودی در تاب خوردگی نقش دارد، این موضوع مربوط به جنس چوبی است.

قیمت این نوع ورودی‌ها  همیشه متفاوت است، زیرا عوامل زیادی وجود دارد که باید در نظر گرفته شوند. اما تخمین‌ها نشان می‌دهد که قیمت آن‌ها 30 تا 50 درصد بیشتر از  ورودی‌های استاندارد است. در حالی که می‌توان گفت که  ورودی‌های محوری آزمایش زمان را دوام آورده‌اند، این درب لولایی است که در خانه‌های ما کلاسیک و استاندارد است.

نتیجه:

در پایان باید گفت قبل از تصمیم‌گیری  در نظر بگیرید که هر کدام از این ورودی‌ها، کجا نصب می‌شوند؟ این فروشگاه صادقانه می‌گوید که هر دو ورودی می‌توانند، مناسب باشد. اما اگر به دنبال یک قطعه بیانی برای خانه خود هستید، درب محوری را انتخاب کنید و چنان‌چه  هزینه آن نگران کننده است، نوع لولایی را انتخاب کنید. با این حال در آداک درب، گزینه‌های زیادی برای سفارشی سازی وجود دارد که نیازها و خواسته‌های شما را نیز برآورده می‌کند.

اشتراک گذاری

Set your categories menu in Theme Settings -> Header -> Menu -> Mobile menu (categories)
Create your first navigation menu here
سبد خرید
Start typing to see posts you are looking for.
لوگو پرگار وب
طراحی سایت و سئو سایت توسط پرگار وب

باریخت مرجع زیبایی و سلامت بانوان ایران است. برای مشاهده انواع روتین پوستی و همچنین مشاهده بهترین سالن ها و مراکز زیبایی و همچنین مطالب آموزشی زیبایی و آرایشی و بهداشتی به باریخت مراجعه کنید.