امنیت شما همراه با زیبایی و کیفیت هنر ماست

بهترین رنگ های درب ورودی روشی عالی برای جذابیت خانه شما

رنگ درب ورودی می‌تواند تاثیر زیادی بر جذابیت ملک شما داشته باشد، بنابراین انتخاب آن ممکن است کمی دلهره آور باشد. تصور این‌که یک درب کامل از یک رنگ نمونه کوچک چگونه به نظر می‌رسد، کمی دشوار است. خوشبختانه، فروشگاه آداک درب در مورد بهترین رنگ های درب ورودی اطلاعاتی را گردآوری کرده است تا به شما کمک کند، انتخاب درستی  داشته باشید که به سبک خانه شما بیاید.

رنگ درب ورودی شما به چه معناست؟

در واقع رنگ‌هایی که برای درب ورودی خود استفاده می‌کنید، می‌توانند بیش از آن‌چه که فکر می‌کنید نشان دهند. اگر می خواهید آن‌ها را بر اساس روانشناسی  انتخاب کنید، فروشگاه آداک درب پیشنهاد می‌کند تا موارد زیر را در نظر بگیرید:

مطالعه بیشتر: برای خرید درب لابی باید اطلاعاتی راجع به تناسب رنگ و مدل با ساختمان داشته باشید که میتوانید مقاله ی درب لابی یکی از المان‌های مهم و اساسی در ساختمان‌ها را مطالعه فرمایید.

  • قرمز توجه را به خود جلب می‌کند. قدرت و اعتماد به نفس را نشان می دهد. علاوه بر آن‌که محرک و سرزنده است.
  • نارنجی تشویق، خوش‌بینی، برون‌گرا، انگیزه‌بخش و شادی‌بخش است.
  • زرد جوان، پر انرژی، نشاط آور، مطمئن و موفق است.
  • آبی اعتماد، آرامش و صلح را القا می‌کند. نشان دهنده وفاداری و صداقت است. همچنین، به عنوان یک رنگ کلاسیک استفاده می‌شود.
  • سبز با طراوت، طبیعت، سلامتی مرتبط و همچنین نشان دهنده فراوانی است.
  • قهوه ای نشان دهنده ایمنی و قابلیت اطمینان است.
  • خاکستری، از توجه دوری می‌کند.
  • مشکی پیچیده، رسمی، قوی، قدرتمند و یکی از محبوب‌ترین رنگ ها برای خانه‌های سنتی است.

نحوه انتخاب رنگ درب ورودی

برای انتخاب بهترین رنگ درب ورودی خانه، ابتدا باید سبک معماری و موقعیت خانه خود را در نظر بگیرید. به طور مثال، رنگ های سنتی با ویژگی‌های خود  بهترین عملکرد را دارند. به طور معمول،  خانه‌های بزرگ همیشه باید رنگ‌های کلاسیک را انتخاب کنند تا طبیعت بزرگ خود را نشان دهند.

بهترین رنگ های درب ورودی شامل مشکی، قرمز، خاکستری تیره، سبز  و یا آبی تیره است. رنگ های سنتی روستایی برای اقامتگاه‌های ویلایی، ضروری است. لکه ها و لاک های طبیعی چوب نیز انتخاب‌های بهتری هستند که محیط طبیعی اطراف خود را تکمیل می‌کنند. رنگ‌های پاستلی همیشه انتخاب‌های  محبوبی برای کارهای چوبی کنار دریا بوده است و بهترین آن سبز دریایی و یا آبی است.

برای یک خانه با طراحی معماری،  انتخاب به طور معمول  مصالح چوبی طبیعی و یا شیشه است. اگر سبک مدرنی از خانه دارید، سایه های بی‌صدا ظریف و شیک به نظر می‌رسند. این مورد را فراموش نکنید، بعد از این‌که به سبک خانه خود فکر کردید، رنگ آجر یا مصالح ساختمانی نیز باید در نظر گرفته شود تا درب ورودی خانه شما را جبران کند.

آیا درب ورودی باید از داخل و خارج یک رنگ باشد؟

شاید شما هم زمان انتخاب،  به این مورد فکر کرده باشید که حتماً درب ورودی از داخل و خارج باید یک رنگ باشد. پس، فروشگاه آداک درب به شما توضیح خواهد داد. برای ورودی که از جنس چوب طبیعی است، توصیه می‌شود تا  از داخل و خارج یکی باشد. این کار باعث می‌شود تا  اجازه دهید ورودی،  زیبایی مواد تکمیل کننده خانه شما باشد.

برای ورودی کامپوزیت، شما نباید از داخل و خارج یک رنگ انتخاب کنید.  استثنا در این مورد، مشکی یا خاکستری تیره کلاسیک هست که می‌تواند برای اکثر فضای داخلی مناسب  و کنتراست قابل توجهی ارائه دهد.

مطالعه بیشتر : برای داشتن ایمنی بیشتر در ساختمان هنگام وقوع حریق و آتش‌سوزی باید از درب های ضد حریق در هر طبقه استفاده کرد برای اطلاعات بیشتر مقاله ی درب ضد حریق، انتخابی ایمن و مطمئن را مطالعه فرمایید.

اگر ورودی شما به یک راهرو باز می‌شود، فضا نسبت به رنگ‌های قوی بسیار بهتر است. به دلیل آن‌که  می‌تواند یک نقطه کانونی باشد. اما اگر ورودی  شما مستقیماً به فضای نشیمن باز می‌شود، ممکن است بخواهید آن را با رنگی خنثی تغییر دهید یا برای تضاد می‌توانید جزئیات  را از فضای داخلی خود انتخاب کنید.

فضاهای داخلی به طور کلی دارای پایه خنثی یا خاموش هستند و رنگ قوی که در بیرون در برابر آجر یا سنگ کار می‌کند، در داخل بیش از حد مسلط است. هنگامی که درب ورودی شما بسته شد، در نظر بگیرید که چگونه  با فضای داخلی راهرو یا ورودی شما مطابقت دارد و رنگ را با دکوراسیون داخلی متمایز کنید.

مطلب آخر

اکنون که برخی از رنگ‌های درب را مطالعه کرده‌اید، می‌توانید بهترین گزینه‌ها را برای سبک خانه، شخصیت و فضای مورد نظرتان در نظر بگیرید. به یاد داشته باشید که همیشه قبل از انتخاب رنگی که در فروشگاه یا آنلاین به نظر می رسد، رنگ ها را در بیرون زیر نور خورشید آزمایش کنید و اگر به راهنمایی نیاز دارید، از کارشناسان فروشگاه آداک درب کمک بگیرید تا به شما در انتخاب پالت ایده آل و به کارگیری کامل آن کمک کنند.

اشتراک گذاری

Set your categories menu in Theme Settings -> Header -> Menu -> Mobile menu (categories)
Create your first navigation menu here
سبد خرید
Start typing to see posts you are looking for.
لوگو پرگار وب
طراحی سایت و سئو سایت توسط پرگار وب

باریخت مرجع زیبایی و سلامت بانوان ایران است. برای مشاهده انواع روتین پوستی و همچنین مشاهده بهترین سالن ها و مراکز زیبایی و همچنین مطالب آموزشی زیبایی و آرایشی و بهداشتی به باریخت مراجعه کنید.