امنیت شما همراه با زیبایی و کیفیت هنر ماست

بررسی درب‌های ضد حریق، درب‌هایی که جان انسان‌ها را نجات می‌دهد

درب‌های ضد حریق اختیاری نیستند، بلکه ضروری هستند. این ساختار ساده می‌تواند در صورت وجود آتش‌سوزی جان انسان‌ها را نجات دهد. آن‌ها به گونه‌ای قرار داده شده‌اند که به مردم اجازه می‌دهند با خیال راحت و سریع خارج شوند. اما فرآیند ساخت این نوع ورودی، نیاز به رویکردی دقیق  دارد.  پس از این، آزمایش دقیق انجام می‌شود تا اطمینان حاصل شود که آن‌ها کار خود را به درستی انجام می‌دهند. اگر به دنبال اطلاعات جامع در مورد این نوع ورودی‌ها  هستید که جان انسان‌ها را نجات می‌دهد، فروشگاه آداک‌درب بسشتر توضیح خواهد داد.

درب ضد حریق چیست و برای چه کاری طراحی شده است؟

درب‌های ضد حریق، ورودی‌های تخصصی هستند که در برابر عناصر آزمایش شده و به منظور مقاومت در برابر آتش‌های خروشان تا حد امکان ساخته شده‌اند. آن‌ها ساختمان‌ها را قادر می سازند تا گسترش آتش را از یک منطقه به منطقه دیگر را به تأخیر بیندازند و بخش مهمی از استراتژی حفاظت از آتش غیرفعال را تشکیل می‌دهند.

مطالعه بیشتر: برا کسب اطلاعات درباره ی قفل های هوشمند وارد لینک شوید

این نوع ورودی‌ها،  گواهی شده دارای درجه مقاومت در برابر حریق می‌شوند که مدت زمانی که ست ورودی و مواد آن قادر به مقاومت در برابر دود و آتش هستند بسته به درجه بندی 30 یا 60 دقیقه  را مشخص می‌کند. آن‌ها با نوارهای متورم یا مهر و موم نصب شده‌اند که برای پر کردن شکاف بین در و چارچوب منبسط می‌شوند.

علاوه بر آن‌که دارای چند ویژگی ایمنی حیاتی هستند و واقعاً می‌توانند، تفاوت بین زندگی و مرگ باشند. دو مورد از مهمترین عمل‌کردهای این نوع ورودی‌ها عبارتند از:

  1. هنگامی که بسته می‌شوند، مانعی برای جلوگیری از گسترش آتش ایجاد می‌کنند
  2. وقتی باز می‌شوند، وسیله‌ای برای فرار فراهم می‌کنند

جایی که درب ضد حریق باید نصب شود

ساختمان‌ها از نظر معماری دارای بخش‌هایی هستند و درب‌های ضد حریق باید برای کمک به ایجاد گذرگاه‌های ایمن در صورت وقوع آتش‌سوزی تعبیه شوند. هر ورودی  نصب شده با توجه به خطرات آتش سوزی با ساختمان در نظر گرفته می‌شود. آن‌ها برای محافظت موثر در برابر نقاط خروجی و تقسیم ساختمان‌ها در مناطق ایمن استفاده می‌شوند. فروشگاه آداک درب به شما خواهد گفت  که این نوع ورودی‌ها  باید کجا نصب شوند.

  •  توصیه می‌شود در مناطقی که بیشتر در معرض خطر آتش سوزی در املاک خصوصی هستند، مانند ساختمان‌هایی که دارای آشپزخانه و هر فضای داخلی دیگری که حاوی مقادیر زیادی تجهیزات الکتریکی و اقلام قابل اشتعال است، نصب شوند.
  • در تمام املاک تجاری، ارزیابی دقیق خطر آتش سوزی برای تعیین چگونگی به حداقل رساندن و حذف خطرات لازم است. سپس در صورت وقوع آتش سوزی باید یک مسیر امن ایجاد تا اطمینان حاصل شود که افراد آسیب دیده می‌توانند، فرار کنند. فرآیند تعیین مسیر ایمن توسط یک فرد مسئول انجام می‌شود که باید روشنایی اضطراری، تجهیزات آتش نشانی، علائم و اطلاعیه ها را نیز تهیه کند. این شخص، مسئول ایمنی ساکنین ساختمان است.

مزایای استفاده از درب ضد حریق

اگرچه ممکن است بدیهی به نظر برسد، اما همه ورودی‌ها به گونه ای طراحی شده‌اند که از نظر ارگونومی و عملکرد با افرادی که از آن‌ها استفاده می‌کنند، سازگاری داشته باشند. آن‌ها باید وزن، اندازه و نسبتی  مناسب افرادی داشته باشد که از آن‌ها استفاده و باید نیازهای ساکنان را نیز برآورده کنند. این نیازها ممکن است شامل موقعیت خاص دستگیره، الزامات و ویژگی‌های نیروی باز کردن کمتر، نوع خاصی از قفل، پانل‌های دید یا سوراخ‌های جاسوسی و غیره باشد.

مطالعه بیشتر: برای خرید درب ضد سرقت مهم است که رنگ دربی که انتخاب میکنید بهترین رنگ و طرح را داشته باشد تا زیبایی بخش منزل شما شود برای این امر مقاله ی بهترین رنگ های درب ورودی روشی عالی برای جذابیت خانه شما را مطالعه فرمایید.

در حالی که به نظر می‌رسد این موارد ارتباط کمی با ایمنی آتش نشانی داشته باشد، حقیقت این است که می‌تواند در صورت وقوع آتش سوزی خطرناک، ثانیه‌های مهمی را به زمان فرار فرد اضافه کند. این امر به ویژه در مورد افرادی که قد یا قوت کوچکی دارند، در سنین بالا هستند یا توانایی کمتری در مدیریت موانع دارند صادق است.

 

به همین دلایل است که درب‌های ضد حریق یک ویژگی مهم ایمنی در برابر آتش برای هر ساختمان هستند. از مزیت‌های مهم دیگر، برای چیدمان ساختمان ایده‌آل و در جهتی می‌چرخند که برای خروج بهینه با چیدمان ساختمان مطابقت دارد.  همچنین دارای کیفیت باز، بسته شدن سریع،  شهودی هستند و تمام فکر و تردید را از استفاده اضطراری خود دور می‌کنند.

مقاوم  بودن در برابر شعله آتش، تسهیل تخلیه سریع، ایمن، حداقل برخورد برای همه سرنشینان و حداقل  خسارات وارده به اموال نیز از مهم‌ترین مرزیت‌ها هستند.

نتیجه:

یک درب ضد حریق با نصب مناسب و به خوبی ساخته شده می‌تواند به معنای تفاوت بین زندگی و مرگ در شرایط خاص باشد. اما در حالی که انواع زیادی وجود دارد، باید یکی را مشخص کنید که دقیقاً نیازهای شما را برآورده کند. به همین دلیل است که ما گزینه سفارشی از فروشگاه آداک درب را توصیه می‌کنیم.

اشتراک گذاری

Set your categories menu in Theme Settings -> Header -> Menu -> Mobile menu (categories)
Create your first navigation menu here
سبد خرید
Start typing to see posts you are looking for.
لوگو پرگار وب
طراحی سایت و سئو سایت توسط پرگار وب

باریخت مرجع زیبایی و سلامت بانوان ایران است. برای مشاهده انواع روتین پوستی و همچنین مشاهده بهترین سالن ها و مراکز زیبایی و همچنین مطالب آموزشی زیبایی و آرایشی و بهداشتی به باریخت مراجعه کنید.