امنیت شما همراه با زیبایی و کیفیت هنر ماست

اندازه استاندارد انواع درب را باید دانست

اندازه استاندارد انواع درب ، هنگامی که در حال تعویض یا اضافه کردن درب هستید، اندازه  به تعیین عرض و ارتفاع  کمک می کند. همچنین قبل از تصمیم گیری در مورد جایگزین یا ایجاد هر گونه تغییر در چهارچوب و اندازه  فعلی، باید پایه و چهارچوب را در نظر بگیرید. به دلیل آن‌که بیشتر این اجزای ساختمانی  به اندازه مناسب اتاق، فضا و یا ضخامت آن‌ها نیستند. در این مقاله فروشگاه آداک درب سعی کرده تا  هنگام سفارش بازشو جدید  به شما کمک کند تا با اطلاع کامل از استانداردها، انتخاب عالی داشته باشید.

اندازه استاندارد درب داخلی و خارجی

هنگامی که در حال تعویض یا اضافه کردن بازشو جدید هستید، می توانید بین   از پیش آویزان و یک دال یکی را انتخاب کنید. یک از پیش آویزان شامل خود درب، لولا و چهارچوب  است که برای تعویض کامل گزینه بسیار خوبی به شمار خواهد آمد. دال  شامل چهارچوب، لولا یا سخت‌افزار نمی‌شود. پس اگر فقط بخواهید با حفظ اجزای دیگر پانل را تعویض کنید، بهترین مسیر است. به خاطر داشته باشید که اندازه‌گیری استاندارد فقط شامل پانل  می‌شود  نه چهارچوب، پایه یا باز شدن.

مطالعه بیشتر: برای اطلاعات دقیقتر درباره ی درب ها مقاله ی مقایسه ی درب های ضد سرقت و معمولی را مطالعه بفرمایید.

اندازه های استاندارد مختلف موجود است. اما اندازه بازشو مناسب برای نیازها می تواند به ساختمان، خانه  و  یا موقعیت خاص شما بستگی داشته باشد. اندازه بازشوهای داخلی لازم نیست به اندازه  ورودی اصلی باشند، اما باید حداقل 203 تا 210 سانتی‌متر ارتفاع داشته باشند، درست مانند بازشوهای خارجی.

متداول ترین عرض برای بازشوهای داخلی مانند  اتاق خواب،  حمام، کمد و یا  انباری 108 تا 153 سانتی‌متر  است. اما شما می توانید آنها را در عرض های دیگر نیز پیدا کنید. اندازه بازشوهای خارجی به نوع ساختمان بستگی دارد. طبق قوانین ساختمان، اندازه عرض استاندارد درب خارجی معمولاً 90 تا 100 سانتی‌متر  و ارتفاع نیز  203     تا  210 سانتی‌متر است. نمونه هایی از بازشو خارجی شامل  ورودی،  پشتی،  ورودی گاراژ و یا امنیتی است. در خانه های جدیدتر، بازشوهای بیرونی ممکن است حتی بلندتر باشند.

برای  کشویی یا  شیشه ای کشویی، عرض و ارتفاع استاندارد می تواند متفاوت باشد. البته لازم به ذکر است که  طیف گسترده ای از اندازه‌های عرض،  متناسب با نیاز شما وجود دارد.

چگونه یک درب استاندارد را اندازه گیری کنیم

قبل از آن‌که  بتوانید این اجزای داخل خانه یا ساختمان خود را تعویض کنید. باید عرض، ارتفاع و ضخامت فعلی را اندازه بگیرید تا ابعاد مناسب جایگزین خود را بدست آورید.  این اندازه گیری‌ها تمام چیزی است که برای انتخاب اندازه صحیح به آن نیاز دارید. به یاد داشته باشید که اندازه گیری فقط شامل پانل می شود، نه چارچوب یا دهانه.

برای ارتفاع، درب خود را از بالا به پایین و برای عرض نیز از چپ به راست اندازه بزنید. سپس برای این‌که تعیین کنید، تعویض شما چقدر ضخیم باشد عمق باید اندازه گیری شود. اگر در حال حاضر بازشویی داشته باشید که  با چهارچوب شما  به خوبی مطابقت ندارد یا بدون چهارچوب است، می توانید برای تعیین اندازه، پایه  را اندازه‌گیری کنید. بدین شکل که قسمت‌های بالا، وسط، پایین قاب و عرض را با اندازه‌گیری از کف به بالا باید پیدا کرد. ضخامت را نیز می توان با اندازه گیری  بین پایه ها و قسمت پشتی آن پیدا کرد.

عرض، بخش های پایه در یک قاب کامل بازشو  خارجی یا داخلی را تشکیل می دهند. هنگام اندازه‌گیری عرض  برای جایگزینی بازشو سفارشی، میله‌ها  مهم هستند. زیرا گیره‌ای که برای بازشو شما خیلی بزرگ است، ممکن است به برش نیاز داشته باشد.  در حالی که یکی از موارد بسیار کوچک می‌تواند باعث ایجاد مشکلاتی در ظاهر یا عملکرد بازشو شود.

اگر درب من اندازه استاندارد نیست چه کاری باید انجام دهم؟

 خانه های زیادی هستند که از اندازه های استاندارد  برای هر درب داخلی یا خارجی استفاده نمی‌کنند. به عنوان مثال، خانه های تاریخی اغلب دارای بازشوهای کوچک‌تر از حد متوسط ​​هستند. اما از سوی دیگر، ممکن است در ساخت خانه جدید خود به یک بازشو بزرگ‌تر از حد متوسط ​​نیاز داشته باشید. در این موارد، یک بازشو سفارشی می تواند اندازه  مورد نیاز و طرح دقیق مورد نظر را در اختیار شما قرار دهد.

مطالعه بیشتر: برا کسب اطلاعات درباره ی قفل های هوشمند وارد لینک شوید

در حقیقت می‌توان گفت  بازشو  سفارشی، یک گزینه عالی برای زمانی است که می‌خواهید اندازه غیره استاندارد را به استاندارد تبدیل کنید.  شما می توانید پس از انتخاب  طیف وسیعی از مدل‌ها با عرض و ارتفاع مناسب  به سراغ گزینه های دیگر مانند نوع جنس، رنگ و یا موارد دیگر بروید تا مطابق میل خود سفارش دهید.

مطلب نهایی:

اگر قصد خرید دارید، باید اندازه استاندارد انواع درب  برای شما مهم باشد تا دچار اشتباه نشوید. در فروشگاه آداک درب  تقریباً مدل‌های  بی پایان در دسترس شما است تا بهترین مدل را انتخاب و خرید خود را انجام دهید.

اشتراک گذاری

Set your categories menu in Theme Settings -> Header -> Menu -> Mobile menu (categories)
Create your first navigation menu here
سبد خرید
Start typing to see posts you are looking for.
لوگو پرگار وب
طراحی سایت و سئو سایت توسط پرگار وب

باریخت مرجع زیبایی و سلامت بانوان ایران است. برای مشاهده انواع روتین پوستی و همچنین مشاهده بهترین سالن ها و مراکز زیبایی و همچنین مطالب آموزشی زیبایی و آرایشی و بهداشتی به باریخت مراجعه کنید.